Başka Dillere Tercüme

EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

Giriş

Türkiye'nin illeri

Genişlet | Daralt

Bumerang

Bumerang

Web Tasarım Kampanya

İstanbul’a feribotla sadece yarım saat uzaklıkta olan adalar görebileceğiniz ve tadabileceğiniz en güzel duygulardan bir tanesidir. Adalar, İstanbullular tarafında da bilinen bir yerken, hafta sonları tatilli için tek adres olarak da gösteriliyor. İstanbul adalar, İstanbullular için bir armağanken, şehir ve yurt dışından dahi adalara gidilmektedir. Her gün düzenli olarak turların düzenlendiği Adalar’a giden birisi olarak sizlere oradaki izlenimlerimi aktaracağım.

Istanbul Buyukada

 

Öncelikle Adalar’a gidebilmek için İstanbul Kadıköy yada Eminönüne gitmeniz gerekmektedir. Bu noktadan sürekli olarak Adalar’a saat aralığıyla turlar düzenlenmektedir. Öncelikle bu tür mekânlardan turlarla; ilk önce kınalı ada, Burgaz ada, heybeli ada ve büyük adaya gideceksiniz. Her birinden farklı güzelliklerin bulunduğu aşikârken Adalar’da bir gününüz muhakkak gidecektir.

Eğer Adalar’a turlarla gittiyseniz, tur sizi sırasıyla ve saatleriyle tüm adaları gezdirecektir. Ama özel olarak gittiyseniz de, istediğiniz adaya istediğiniz zamanda geçebilir, istediğiniz sürece adalarda bulunabilirsiniz. Ada içerisin de faytonlarla gezinti yapabilmek mümkünken, bunu yanı sıra adalarda bisiklet kiralayıp da gezmek mümkün olacaktır.

Adalar’da kalmak için otellerde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra gezinti sırasında herhangi bir şeye ihtiyacınız olduğunda ihtiyacınıza hitaben çok çeşit yine adalar üzerinde var olmaktadır. Bazı tatilcilerimiz Adalar’da bir gün ya da hafta sonu boyunca konaklamak istiyor, bu tür ihtiyaçlarınız içinde Adalar’da konaklama yapılacak otellere uğrayabilirsiniz.

istanbul adalar fayton

Adalar, tamamıyla tarihi eser binalardan oluşurken, her noktasında bir tarihi yaşamak mümkün olacaktır. Devlet kontrolü altında olan adalar, günlük yaşantınin yanı sıra tatil amaçlı kullanımlar için büyük bir getiri sağlamaktadır. Adalar’da bulunan evlerin bir kısmı devlet’e ait yapılırken, bazıları da normal ev olarak kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra otel dükkân gibi şeylerinde bulunduğu adalarda motorlu araçların kullanımında yasaktır. Eğer sizlerde İstanbul gibi bir yerde gidilecek yeler arıyorsanız veya hafta sonu için kafanızı dinlemek, stres atmak güzel bir zaman geçirmek istiyorsanız Adalar’a muhakkak olarak ziyaret etmelisiniz.

istanbul Heybeliada

istanbul Heybeliada

Adalar sefer saatleri icin http://www.ido.com.tr/ adresine bakiniz

No tags for this post.

Leave a Reply